Мъри-Бойлс, номер 15 Южна Каролина отстъпи през второто полувреме за победа със 75-60 над Вандербилт
AP News | 2024-02-10 | 22:16:33

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Колин Мъри-Бойлс отбеляза рекорд в кариерата си с 31 точки и номер 15 на юг Каролина победи Вандербилт със 75-60 в събота за своята 21-ва победа за сезона една година след загуба в 21 мача.

Геймкокс (21-3, 9-2 Югоизточна конференция) поеха контрола през второто полувреме с Серия 24-10, която включва 12 точки и чудовищен блок от Мъри-Бойлс, висок 6 фута и 7 първокурсник, който помогна на отбора да постигне седем поредни победи.

Мъри-Бойлс преследва гарда на Вандербилт Езра Манджон , който имаше нещо като отворена линия към коша в началото на второто полувреме. Но Мъри-Бойлс прикова удара към таблото, докато публиката полудя.

Комодорите (6-17, 1-9) влязоха в мача в дъното на лигата по точки на мач и процент голове от игра.

Но Вандербилт използва търпелив подход към задушаващата защита на Южна Каролина, която надделя над Кентъки и Тенеси през последните три седмици. Commodores често позволяват на часовника за изстрел да стигне до пет секунди, преди да намерят изстрел, който може да се направи.

Тирин Лоурънс имаше седем точки, включително самостоятелен пас под коша след игра на влизане, докато Вандербилт затвори полувремето със серия 14-6, за да поведе с 32-28 на почивката, преди Южна Каролина да поеме.

Мъри-Бойлс отправи 14 от 17 удара, като последният му беше разтърсващо забиване в последната минута. Би Джей Мак вкара пет тройки и завърши с 18 точки за Геймкокс.

Лорънс поведе Вандербилт с 15 точки.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Вандербилт: Комодорите изостанаха, когато ударите им не паднаха след полувремето. Вандербилт стреля близо до 50% в първото полувреме, но беше само 6 от 16 (37,5%) през първите 12 минути на второто полувреме.

Южна Каролина: Gamecocks вече са се подобрили с 10 победи като треньор Първи сезон на Lamont Paris от техния резултат 11-21 миналия сезон. Те са класирани за първи път от 2017 г. Какво следва? Какво ще кажете за заглавие на SEC. Отборът, избран последен в лигата през октомври, е равен на първото място с оставащ месец до края на сезона.

Вандербилт се завръща у дома, за да играе с Texas A&M във вторник вечер.

Южна Каролина играе на номер 12 Обърн в сряда вечер.